Įvairūs „Zoom“ fonai daro įtaką tam, kaip patikimai ir kompetentingai atrodome vaizdo skambučių metu.
Darbo iš namų galimybė daugeliui tapo kasdienio lankymosi biure alternatyva. Dirbdami iš namų mažiau pavargstame, sutaupome laiko, neprivalome švaistyti jo transporto spūstyse ar nesibaigiančiose kavos pertraukėlėse su kolegomis. Tačiau šis darbo metodas turi ir minusų. Vienas jų – kaip reprezentatyviai save pristatyti susitikimų per nuotolį metu?
Kad kolegos nematytų netvarkos, naminių gyvūnų ar sujaukto miegamojo, įprasta naudotis virtualiu fonu. Daramo (Didžioji Britanija) universiteto tyrėjų komanda nusprendė išsiaiškinti, kokie fonai kokį įspūdį palieka. Mokslininkai nustatė, kad vaizdo fonas gali turėti didelę įtaką tam, kaip vertinamas susitikimo dalyvis.
Tyrimo dalyviams buvo parodyti skirtingi fonai: imituojamas kambarys, išplaukęs fonas, knygų spinta, kambariniai augalai, tuščia siena ir abstraktus vaizdas. Priešais kiekvieną foną dalyviai matė moterį arba vyrą su laimingu arba liūdnu veidu. Tada jie vertino asmenis pagal tai, kiek patikimi ir kompetentingi jie atrodė.
Paaiškėjo, kad žmonės, kalbėję imituojamo kambario, išplaukusio arba abstraktaus vaizdo fone tiriamiesiems atrodė gerokai mažiau patikimi ir kompetentingi. Geriausią įspūdį paliko žmonės, kalbėję augalų, tuščios sienos ir knygų spintos fone.
Tyrėjai atkreipė dėmesį, kad imituoto kambario fonas gali sukelti įtarimą, jog asmuo slepia savo namų erdvę, ir atrodyti nesąžiningai. Įdomu ir tai, kad patikimumo ir kompetencijos taškų pridėjo laiminga veido išraiška. Taigi, jei ruošiatės pokalbiui per nuotolį, venkite abstrakčių, išplaukusių ar kambarį imituojančių fonų bei nepamirškite šypsotis.
A. Cook, M. Thompson, P. Ross. Virtual First Impressions: Zoom Backgrounds Affect Judgements of Trust and Competence; PLoS ONE, 2023.
Comments are closed.