Ar svarbu kalbėti vienas kito meilės kalba?

Jei norite darnių santykių, turite suprasti savo ir partnerio meilės kalbą – taip teigia populiari teorija, kurią rašytojas Gary Chapmanas aprašė knygoje „Penkios meilės kalbos“. Anot autoriaus, yra penki būdai parodyti partneriui, kad jį mylite: pagalba ir paslaugos, dovanos, prisilietimai ir fizinis intymumas, komplimentai ir meilės žodžiai bei kartu leidžiamas laikas. Teigiama, kad žmonės paprastai turi vieną ar dvi sau svarbiausias meilės kalbas. Kartais partnerių meilės kalbos nesutampa. Pavyzdžiui, vienam svarbu dovanos ir paslaugos, o kitam – prisilietimai ir meilės žodžiai. Ar tokiu atveju santykiams kyla grėsmė? Ir apskritai ar taip svarbu, kokiu būdu rodome kitam dėmesį? 

Keli ankstesni tyrimai nepatvirtino meilės kalbų teorijos pagrįstumo. Taigi keli amerikiečių mokslininkai pabandė tai padaryti dar kartą. Jie atrinko beveik 700 suaugusiųjų, kurių vidutinis amžius 44 metai ir kurie kartu gyveno bent vienus metus. 

Atlikę psichologinius testus ir apklausas, mokslininkai padarė esminę išvadą – jūsų ir partnerio meilės kalbos neprivalo sutapti. Būdai, kuriais mėgstate sulaukti dėmesio ir jausmų išraiškų, nedaro įtakos santykių kokybei.

Tiriamieji, kurie buvo patenkinti partnerio elgesiu, susijusiu su jų meilės kalba, iš tikrųjų buvo labiau patenkinti santykiais ir jautėsi labiau mylimi. Tačiau kai partnerių vartojamos meilės kalbos skyrėsi, tai jokios įtakos santykiams nedarė. Maža to, daugiau nei pusė tiriamųjų apskritai neturėjo pagrindinės meilės kalbos.

Mokslininkai komentuoja, kad meilės kalbų teorija neturi didelio pagrįstumo. Svarbiausia – kad partneris apskritai rodytų dėmesį ir meilę. Anot tyrimo autorių, „visos penkios meilės kalbos yra svarbios, kad žmogus jaustųsi mylimas“. 

S. M. Flicker, & B. F. Sancier. Testing the Predictions of Chapman’s Five Love Languages Theory: Does Speaking a Partner’s Primary Love Language Predict Relationship Quality?; Journal of Marital and Family Therapy, 2024. 

Comments are closed.