Tie žmonės, kurie atsikelia anksti ir rūpinasi savo ryto kokybe, yra laimingesni ir sveikesni. O kaip prasideda jūsų rytas?
Labiausiai sėkmės lydimi pasaulio žmonės žino: kaip pradėsi dieną, tokia ji ir bus. Pavyzdžiui, buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama yra prasitaręs, kad niekada nepraleidžia mankštos ir pusryčių, į kuriuos privalo būti įtraukta žalioji arbata ir stiklinė apelsinų sulčių. Vienas turtingiausių pasaulio žmonių Richardas Bransonas kas rytą keliasi apie penktą valandą, sportuoja ir būtinai skiria laiko šeimai. Taip jie elgiasi neatsitiktinai.
Profesorė Jacqueline Lane, atlikusi tyrimą su daugiau kaip 250 tūkst. „vyturių“ ir „pelėdų“, padarė išvadą, kad žmonės, kurie keliasi anksti, yra laimingesni, rečiau serga depresija ir džiaugiasi geresne sveikata. Profesorius Robertas Carteris teigia, kad anksti atsikeliantys žmonės dažnai yra produktyvesni ir geresni darbuotojai.
Tačiau ką daryti tiems, kurių rytai – sunkūs ir mieguisti? Nesugebate išsiropšti iš lovos, tris kartus nustatote žadintuvą „snausti“, mankštą ir pusryčius iškeičiate į dar pusvalandį miego? Štai keletas patarimų, kurie padės susigrąžinti savo rytus iš miego gniaužtų ir pagaliau pradėti dieną žvaliai bei energingai.
- Ruoškitės rytui iš vakaro. Rytas bus kur kas malonesnis, jei kai kuriuos darbus nudirbsite vakare. Pavyzdžiui, pasiruošite išlygintus drabužius, nustatysite kavos virimo aparatą, pasiruošite produktus pusryčiams.
- Tegul niekas netrukdo ilsėtis . Vakare bent valandą prieš miegą padėkite į šalį kompiuterį ir telefoną, išjunkite televizorių. Šalta ekranų šviesa išbudina, todėl sunkiau ir vėliau užmiegate, apsunkinate savo rytą.
- Geriau anksčiau nei vėliau. 5–6 val. ryto – tai laikas, kai keliasi didžiausių pasaulio kompanijų vadovai ir daug kitų sėkmės lydimų žmonių. Ne be reikalo sakoma, kad „ankstyvas paukštis pagauna riebiausią kirminą“.
- Jokio „snaudimo“ režimo. Pakartotinai užsnūdę, jūs vėl pradedate miego ciklą, tačiau esate priversti nubusti vos jam prasidėjus. Todėl atsikėlę jaučiatės dar labiau pavargę ir mieguisti.
- Susikurkite ritmą. Tai gali būti lovos klojimas, prausimasis, mankšta, pusryčiai – kiekvienas darbas vienas po kito. Taip išvengsite rytinio streso, kai lakstote nežinodami, ko griebtis. Rytas bus ramesnis.
- Pajudėkite. Nedidelė mankšta ar tempimo pratimai padės atsibusti, suaktyvins gyvybines funkcijas ir suteiks žvalumo. Nesunkūs pratimai ryte pažadina ne tik jūsų kūną, bet ir smegenis. Pagerėja kraujotaka ir deguonies pasisavinimas, todėl jaučiatės žvalesni ir energingesni. Be to, anot tyrimų, rytinė mankšta padeda tapti labiau disciplinuotiems. Nebūtina ryte bėgti dešimties kilometrų kroso. Užtenka ir 15 min. mankštos, kad pajustumėte energijos pliūpsnį.
- Netikrinkite pašto. Darbinio pašto tikrinimas namuose, o ypač iš ryto – greitas būdas gauti streso dozę. Palikite darbo reikalus darbui, o kol kas tiesiog mėgaukitės rytu.
- Muzikai taip, televizijai – ne. Televizijos žiūrėjimas iš pat ryto tik išblaškys ir atitrauks dėmesį nuo dienos planų. Tačiau muzika kaip tik padės susikoncentruoti.
- Skirkite laiko šeimai. Diena bus kur kas geresnė, jei bent 5 minutes pabendrausite su namiškiais, atskleisite savo planus. Jei turite galimybę, kartu sėskite prie pusryčių stalo.
Pirmadienio rytas – ypatingas
Turbūt ant rankos pirštų suskaičiuotumėte pažįstamus, kurie itin mėgsta pirmadienio rytus. Ypač jų nelaukiame, kai vejasi nebaigtos užduotys ir beldžiasi nauji sunkūs iššūkiai. Pasaulio ekonomikos forumas sudarė sąrašą taisyklių, kuriomis vadovaujantis pirmadienio rytas taps ne toks sunkus. O gal net ir visai malonus.
- Anksti atsikelkite. Niekas taip negadina dienos, kaip rytinis skubėjimas lyg pametus galvą. Ankstyva streso dozę verčiau pakeiskite ramiais ir maloniais ryto ritualais.
- Nepulkite strimgalviais prie darbų. Duokite sau pakankamai laiko pasiruošti naujoms užduotims. Kaip jau minėjome, skubėjimas – tai papildomas stresas, kurio labai lengva išvengti.
- Skirkite laiko kolegoms. Prie rytinio kavos puodelio kartais gimsta geresnės idėjos nei per gamybinius susirinkimus. Be to, tai gerina atmosferą ir kelia komandos nuotaiką.
- Peržvelkite savaitės tikslus. Turėdami aiškų planą mažiau blaškysitės, žinosite, kada reikia paskubėti, o kada galite atsikvėpti.
- Nusišypsokite. Prisiminkite, kad pirmadienio rytas sunkus ne tik jums, bet ir bendradarbiams. Todėl pasistenkite būti kantresni ir draugiškesni.
Comments are closed.