Skirkite savaitgalį kokybiškam poilsiui.
Ir vėl savaitgalis prabėgo nepastebėtas, o energijos lygis liko toks pat? Užuot gerai pailsėję ir pasiruošę naujai darbo savaitei, toliau jaučiatės apsnūdę, trūksta motyvacijos, niekas neįdomu? Štai keturios priežastys, kodėl savaitgaliais kokybiškai nepailsime, ir patarimai, kaip šią problemą išspręsti.
1. Pamirštame, kad namų ruoša – ne poilsis. Jei šeštadienį vos atsibudę puolate skalbti, tvarkyti kambarius, lekiate į parduotuves, kad papildytumėte šaldytuvą, – tai ne savaitgalis, o darbo diena. Buitiniai reikalai nepadės pailsėti nei fiziškai, nei emociškai. Verčiau skirkite buičiai kasdien po 15 minučių ir neaukokite viso savaitgalio. Jei gyvenate su šeima ir darbo dienomis nespėjate aprėpti visų darbų, skirkite tam dalį savaitgalio. Tačiau įdarbinkite visus šeimos narius – tegul tvarkymasis tampa bendra veikla.
2. Ignoruojame kūno signalus. Jei jūsų gyvenimas kupinas skubos ir įtampos, gali būti sunku skirti užtektinai dėmesio ir laiko savo poreikiams. Juk lengviausias būdas visur spėti – ignoruoti savo savijautą. Tuomet, tik sustreikavus sveikatai, pajutę nugaros skausmus ar virškinimo problemas, suklūstame, kad kažkas negerai. Paprasčiausias neįsiklausymas į save gali tapti ir lėtinio nuovargio, ir fizinių negalavimų priežastimi. Klausykitės savo kūno ir jis viską jums pasakys. Jei jaučiate, kad nugaros raumenys įsitempę, atsikratykite šios įtampos užsukę į masažo saloną, paplaukioję ar užsiėmę kita atpalaiduojančia veikla. Sustreikavęs virškinimas gali būti signalas, kad jaučiate stresą. Gal reikėtų išsikalbėti su artimu žmogumi, pabūti gamtoje arba daugiau laiko skirti pasyviam poilsiui? Paklauskite savęs: „Ar mano kūnas jaučiasi gerai?“ Jei ne, pagalvokite, ką galėtumėte padaryti, kad jis pasijustų geriau.
3. Per mažai judame. Lindėdami visą dieną namuose, sukišę nosis į telefonų ar televizorių ekranus, tikrai nesiilsime. Kad kokybiškai pailsėtume, svarbu ne tik atsisakyti varginančios veiklos, bet ir užsiimti džiuginančiais dalykais. Dar geriau, jei ši veikla aktyvi. Kūnas mėgsta judėti – taip mes stiprėjame, valosi toksinai, smegenys ir kiti audiniai geriau aprūpinami deguonimi. Todėl mėgstamas sportas ar ilgas pasivaikščiojimas tikrai padės pasijusti kur kas geriau nei gulinėjimas ant sofos.
4. Rūpinamės visais, tik ne savimi. Niekas už jus geriau nežino, kokio poilsio jums reikia. Vieną labiausiai pradžiugintų išvyka su draugais į gamtą, kitą – rami diena su knyga, trečią – pietūs mieste ir vakaras kino teatre. Artėjant savaitgaliui, paklauskite savęs: kokio laisvalaikio trokštate, kas padėtų įsikrauti jėgų ir atpalaiduotų? Dažnai šio klausimo vengiame apdovanodami rūpesčiu kitus. Stengiamės patenkinti vyro, vaikų, tėvų, draugų poreikius ar net dalį savaitgalio skiriame nebaigtiems darbams. Tačiau jūsų laisvadieniai turėtų būti skirti tik jūsų poilsiui. Tik gerai pailsėję galėsite kokybiškai dirbti ir rūpintis kitais.
Comments are closed.