Į ką koncentruotis, kai žemė slysta iš po kojų?
Kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko laikotarpių, kai užklumpa nelaimės ar tiesiog dėl ilgai trunkančio streso išsenka vidinė energija. Dažnas tuomet nebežinome, ko griebtis, nuo ko pradėti atsitiesti, įsitempiame ir tarsi suakmenėjame. Kad būtų lengviau išjudėti iš „mirties taško“, būtina žinoti svarbiausias savipagalbos strategijas. Iš jų sudarėme veiksmų planą, kuriuo vadovaudamiesi negandas įveiksite lengviau.
1. Atpažinkite savo jausmus ir leiskite jiems būti.
Tyrimai rodo, kad, vien atpažinę savo neigiamą emociją, šiek tiek ją palengviname. Išdrįskite pripažinti, kad pykstate, liūdite ar pavydite. Nebandykite blokuoti emocijos, nes taip sukursite dar daugiau vidinio diskomforto. Gebėjimas išbūti su tuo, ką jaučiate – vertingas įgūdis.
2. Sulėtinkite tempą.
Karštakošiški, desperatiški, neapgalvoti veiksmai ne padeda spręsti problemas, o pridaro naujų. Sunkiu metu stenkitės sulėtinti tempą – jūs neprivalote apversti savo gyvenimo aukštyn kojomis per naktį. Skirkite sau pakankamai laiko poilsiui, sveikatai, pabūkite gamtoje, su artimais žmonėmis. Kol bandote nusiraminti, pasaulis nesugrius.
3. Atsigręžkite į savo vertybes.
Sudėtingu metu gali nelikti energijos visai gausybei dėmesio reikalaujančių reikalų. Užuot blaškęsi ir skubėję, skirkite daugiau laiko tam, kas jums svarbu, o kas nebūtina – atsisakykite. Susidarykite prioritetų sąrašą, pavyzdžiui: šeima, sveikata, darbas. Pagal jį suskirstykite veiklas į svarbias ir nebūtinas.
4. Pasidalinkite savo našta.
Didžiausia klaida – bandyti visas problemas išspręsti vienam. Pasidalinkite savo išgyvenimais (o galbūt ir darbų našta) su artimaisiais, pasipasakokite draugams, prireikus, kreipkitės į specialistą. Visos negandos lengviau ištveriamos, kai dirbame su komanda.
Comments are closed.