Buvimas gryname ore keičia smegenis ir padeda lengviau priimti sprendimus.
Daugybė tyrimų patvirtina gryno oro ir gamtos naudą emocinei savijautai bei psichinei sveikatai. Šį kartą mokslininkai atrado dar vieną priežastį pamėgti pasivaikščiojimus parke ar miške. Pasirodo, gamta keičia mūsų smegenis ir padeda lengviau priimti sprendimus.
Vokietijos mokslininkai apie septynis mėnesius stebėjo šešis suaugusius tiriamuosius. Žmonės turėjo pildyti klausimynus apie savo lauke praleidžiamą laiką, mitybą, sportą ir kitą kasdienybę. Taip pat buvo magnetinio rezonanso būdu skenuojamos tiriamųjų smegenys.
Kaip ir tikėtasi, pasivaikščiojimai lauke buvo susiję su geresne tiriamųjų savijauta, mažesniu nerimu, pozityviomis emocijomis. Tačiau įdomiausia tai, kad skenuojant smegenis pastebėti akivaizdūs skirtumai. Tų tiriamųjų, kurie daugiau laiko leido gryname ore, dorsolateralinė prefrontalinė smegenų žievė turėjo daugiau pilkosios medžiagos. Kitaip tariant, jų smegenų tūris buvo didesnis. Didesnis smegenų tūris fiksuotas būtent tose srityse, kurios atsakingos už atmintį, dėmesio sutelkimą ir sprendimų priėmimą.
Taigi, jei dirbate sunkų protinį darbą ar tiesiog norite pagerinti atmintį ir gebėjimą susikaupti, keliaukite į gamtą. Valanda parke veikiausiai bus naudingesnė nei valanda prie kompiuterio ekrano.
S. Kühn, A. Mascherek, E. Filevich, N. Lisofsky, M. Becker, O. Butler, M. Lochstet, J. Mårtensson, E. Wenger, U. Lindenberger & J. Gallinat. Spend Time Outdoors for Your Brain – an In-depth Longitudinal MRI Study; The World Journal of Biological Psychiatry, 2021.
Comments are closed.