Medžiai, dangus ir paukščių čiulbėjimas naudingi mūsų psichinei sveikatai.
Mokslininkai pastebėjo, kad, būdami gryname ore, regėdami medžius, dangų, girdėdami čiulbančius paukščius ir jausdami ryšį su gamta, žmonės jaučiasi geriau. Šis poveikis itin svarbus impulsyviems žmonėms ar turintiesiems psichinės sveikatos sutrikimų.
108 tyrimo dalyviai buvo stebimi vieną savaitę. Jiems reikėjo atsakyti į klausimus apie juos supančią aplinką ir savo psichinę savijautą tuo metu. Pasirodo, net praėjus kuriam laiko po to, kai dalyviai pabuvo gamtoje, jie jautėsi geriau.
Mokslininkai taip pat siekė sužinoti, ar aplinka gali turėti įtakos skirtingiems žmonėms, atsižvelgiant į jų polinkį į psichinius sutrikimus. Prieš tyrimą buvo įvertintas dalyvių impulsyvumas (kiek žmogus yra linkęs pasielgti neapgalvojai ir nesvarstydamas savo elgesio pasekmių) ir polinkis į priklausomybes, hiperaktyvumą, antisocialumą ar bipolinius sutrikimus. Pasirodo, gamtos poveikis buvo didesnis žmonėms, linkusiems į impulsyvų elgesį ir psichikos sutrikimus. Būtų puiku, jei į tokias mokslininkų išvadas atsižvelgtų miestų projektuotojai.