Laisvadieniais žmonės yra fiziškai aktyvesni, o tai teigiamai veikia jų sveikatą.
Viena didžiausių mūsų laikų rykščių – fizinis pasyvumas. Jei sąmoningai to nesiekiama, daugybei žmonių aktyviai judėti beveik nebereikia. Į darbą keliaujame mašina, darbe sėdime prie kompiuterių, o grįžę namo ilsimės žiūrėdami mėgstamą serialą – apie aktyvų gyvenimo būdą nėra nė kalbos.
Mokslininkai ieško būdų priversti žmones daugiau judėti ir rūpintis savo sveikata. Į pagalbą kviečiami net darbdaviai – kai kurios įmonės suteikia premijas už per mėnesį nueitus žingsnius. Dabar tyrėjai siūlo dar vieną būdą paskatinti žmones gyventi aktyviau – daugiau laisvadienių!
Australijos mokslininkai stebėjo, kaip žmonės juda darbo dienomis ir laisvadieniais. Paaiškėjo, kad poilsio dienomis tiriamieji judėjo 13 proc. daugiau, sėdėjo 29 proc. mažiau ir miegojo vidutiniškai 21 minute ilgiau. Aktyvesnis gyvenimo būdas ir visavertis miegas yra užtikrinti būdai sveikatai pagerinti. Todėl mokslininkai atkreipia darbdavių dėmesį į sprendimą, kurį jau išbando kai kurios pasaulio šalys ir bendrovės – keturių darbo dienų savaitę.
Pailsėjęs žmogus yra ne tik sveikesnis, bet ir produktyvesnis darbe. Daugybė pastarojo meto tyrimų rodo, kad keturių darbo dienų savaitė ne tik pagerina sveikatą, bet ir darbo rezultatus. Natūralu – juk kai esame sveikesni ir energingesni, padarome daugiau.
T. Ferguson, R. Curtis, F. Fraysse, T. Olds, D. Dumuid, W. Brown, A. Esterman, C. Maher. How Do 24-H Movement Behaviours Change During and After Vacation? A Cohort Study; International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity, 2023.
Comments are closed.