Nuolatinis laimės siekimas gali gerokai išvarginti. Bandydami būti lydimi sėkmės, veiklūs, produktyvūs, kartais pamirštame pailsėti, nepastebime mažų stebuklų ir jaučiamės nepakankami, nevykę, vieniši. Olandų kovos su nuolatiniu bėgimu ir įtampa koncepcija „Niksen“ skatina kartais sustoti ir nieko neveikti. Leisti sau patingėti be jokios sąžinės graužaties. Ramus laikas tiesiog žiūrint pro langą, vaikštinėjant po parką ar geriant arbatą padeda nurimti, pabūti su savimi, leisti mintims klajoti. Svarbu atsipalaiduoti. Jei nesinori tiesiog žiūrėti į tolį, galima klausyti muzikos ar megzti, bet veikla neturi būti orientuota į rezultatus.
Nuolat skubėti ir kažką veikti įpratusiam, į tikslų siekimą susitelkusiam žmogui bent iš pradžių gali būti nelengva sustoti ir nieko neveikti. Sėdėti ar vaikščioti, rodos, be tikslo atrodo nuobodu. Tačiau laisvas laikas be griežto plano yra naudingas. Britų psichologės Sandi Mann ir Rebekah Kadman išsiaiškino, kad žmonės, kurie įsitraukia net vykdydami nuobodžią užduotį, vėliau kūrybiškiau įveikia kitas bei lengviau išsprendžia kilusius iššūkius. Nuobodulys skatina svajoti, atskleisti savo kūrybinį potencialą. Psichologas Rollo May kuriančius žmones ragina darbingus etapus kaitalioti su atsipalaidavimu, kai pasąmonė pati randa sprendimus ir padiktuoja tolesnę kūrinio eigą.
Kad tiesiog žiūrėjimas į tolį gali padėti išspręsti užstrigusias situacijas ir iškelti naujų idėjų, patvirtina ir psichologė Susan Weinschenk. „Kai nesutelkiame dėmesio į ką nors konkretaus, įsijungia už vaizduotę atsakinga smegenų dalis, dažnai randanti išeitis ir atsakymus į sau užduotus klausimus, kurių nepavyko rasti protui intensyviai mąstant ir spaudžiant save“, – aiškina mokslininkė. Bent kelias minutes per dieną nieko neveikti verta ne tik dėl to, kad tai padeda būti produktyvesniems atliekant savo veiklas. Tai primena, kad ne viskas privalo turėti tikslą, o laisvalaikis neprivalo būti užpildytas tik labai turiningomis, prasmingomis ar madingomis veiklomis, suplanuotomis minutės tikslumu. „Tiesiog atsisėskite ir nieko nedarykite. Neimkite telefono, knygos, su niekuo nekalbėkite, neklausykite tinklalaidžių. Nemėginkite užsnūsti. Tiesiog sėdėkite ir žiūrėkite į tolį ar lėtai dairykitės aplink. Jums gali patikti“, – pabandyti skatina S. Weinschenk.
Comments are closed.