Dažniau galvodami, kaip jaučiasi mylimas žmogus, kuriame tvirtesnius santykius.
Gebėjimas pamatyti situaciją iš kito žmogaus perspektyvos padeda kurti tvirtesnį ryšį ir… mažina norą sukti į kairę. Atrodo, kurdami santykius, visi rūpinamės savo partnerio jausmais ir išgyvenimais. Bet ar tikrai? Kiek kartų per dieną pagalvojate, ką jaučia jūsų partneris? Kasdienis žvilgsnis iš jo perspektyvos gali būti kritiškai svarbi santykių dalis.
Naujo tyrimo metu mokslininkai suskirstė žmones į dvi grupes. Viena grupė turėjo papasakoti, kaip atrodo tipiška jų partnerio diena. Kita grupė turėjo padaryti tą patį ir detaliai įsivaizduoti, ką tuo metu jų partneris jautė ir išgyveno. Po to abiem grupėms buvo rodomos patrauklių žmonių nuotraukos ir prašoma įvertinti, ar šis žmogus atrodo patrauklus kaip potencialus partneris.
Antroje eksperimento dalyje tiriamieji, kurie prieš tai kalbėjo apie savo partnerio jausmus, buvo kur kas mažiau susidomėję potencialiais partneriais.
Mokslininkai aiškina, kad gebėjimas įsijausti į kito žmogaus emocijas stiprina tarpusavio ryšį. Kai galvojame apie partnerio jausmus, mažiau koncentruojamės į save ir tampame empatiškesni. O empatija – būtina „ilgai ir laimingai“ sąlyga.
G. E. Birnbaum, T. Bachar, G. F. Levy, K. Zholtack, & H. T. Reis. Put Me in Your Shoes: Does Perspective-Taking Inoculate Against the Appeal of Alternative Partners?; The Journal of Sex Research, 2022.
Comments are closed.